Bemutatkozás
Könyveim
Árak és engedmények
Család-barát magazin
Gyógyultak történetei
Lelki táplálékok


„…megjósolták, hogy megnémulok” Beszélgetés Bokor Katalinnal

Az asztalon könyvek tömkelege - zömmel Bokor Katalin munkái. Táplálékod legyen gyógyítód - vallja az egyik címével, de tippeket ad arra nézve is hogyan lehet befőzni cukor nélkül Hit, remény, szeretet című versgyűjteménye mellett ott egy fekete borítású ezüst feliratú könyvecske: a Szent Biblia. Bokor Katalin a közelmúltban - néhány év múltán újra visszatérvén a zalaegerszegi SZMK Teaházában tartott előadást népes közönségének. Mondandóját általában három témakör köré csoportosítja. Beszél étrendünk minőségének fontosságáról, a geo- és hidroterápiáról, valamint a lelki és ideg-terápiáról Gyógyult beteg lévén mindezekről bőségesen van saját élménye.

 

- A tapasztalat azt mutatja, hogy nagyon sok betegség nemcsak a helytelen táplálkozás, hanem a belső nyugtalanság. a belső békesség hiánya miatt alakul ki. Gyakorta elmondom, nem orvos ellenes vagyok, hanem gyógyszerellenes.

Ma már bizonyított tény, hogy a daganatos betegek sugárkezelése másodlagos daganatos betegségek kialakulásához vezet. Pedig a jó Isten egészséges gyógymódokat is adott, amiket kellőképpen kellene használnunk.

Elmeséli, a közelmúltban újra visszatért Brazíliába korábbi gyógyulása színhelyére- ahol évekkel ezelőtt hat hónapig egy természetgyógyászati klinikán gyógyították-, ezúttal azonban tanult. Interjúkat is készített betegekkel. Egyikük súlyos ízületi gyulladással került oda tolókocsiban. Negyven nap múltán az udvaron állva mankó nélkül beszélgetett Bokor Katalinnal.

-Megkérdeztem, mi a foglalkozása. Orvos vagyok- felelte. És mi lesz, ha haza vagy, hogyan dolgozik tovább?

Természetesen használni fogom az itt látottakat, tapasztaltakat, és mivel magánklinikám van, a beosztott orvosok azt teszik majd, amit mondok. Ebben a kórházban már hat AIDS-es beteget is meggyógyítottak…

Szombatista lévén sosem fogyasztottál húst…

Igen, született vegetáriánus vagyok. Amikor az agyérszűkületet és csontkoponya meszesedést megállapították nálam, azonnal feltettem a kérdést: hogyan lehet, hogy én meszes vagyok? Dr. néhai Kovács Páltól- aki műtött engem- megkaptam a magyarázatot, amit azóta sem cáfolt meg egyetlen orvos sem. Másfél éves koromban operálták a csípőmet: kivettek egy nagy darab csontot daganat miatt. Ezután muszáj volt a mésztablettát kapnom, hogy benőjjön. És szinte hasonló ismétlődött meg egy huszonöt évvel ezelőtti műtétem alkalmával is. A tabletták nem olyan intelligensek, hogy csak ott dolgozzanak, ahol szükség van rájuk. Amikor a fejfájásom elkezdődött az agyérszűkület miatt értágítókat kaptam. Aztán Antalóczi könyvében azt olvastam- a szó szerint ezt írta-, az értágítóknak nincs annyi eszük, hogy csak a beteg eret tágítsák. Ekkor megint el kezdtem gondolkodni… Korábban nem figyeltem arra, hogy hányszor eszem naponta, ennyi sót használok, Brazíliában aztán, ezelőtt öt évvel megtanultam, hogy csak egyszer ehetek naponta sós ételt.

 

Hogy néz ki egy napi menü?

- Reggel és este csak édeset eszem, gyümölcsöt és mézet, magvakat. Müzliket, kásákat. Délben csak a főtt ételt sózom, a nyerset nem - az ebédem általában zöldségekből áll. Nekem annak idején megígérték, ha nem szedem a gyógyszereket a bénulásom után meg fogok némulni. Azóta is tartom az előadásokat.

Tévedés ne essék, Bokor Katalin nem arra biztat senkit, hogy úgy hagyja el a gyógyszereket, hogy helyettük nem alkalmaz semmit. Ő maga is állandóan használja a különböző természetes gyógymódokat - gyógyulását segítette a mindig hideg agyagpakolás és a hidroterápia is. Ez utóbbiból kedvence a skótzuhany. Hogy ez mit jelent bővebben, illetve milyen a he­lyesen végzett agyagpakolás ­saját személyes sorsán kívül ­erről is ír a Táplálékod legyen gyógyítód című könyvében. Körültekintő vezetők - könyvek és természetgyógyászok nélkül - senki nem kísérletezgessen saját magán. Természetesen mindez nem megy alapos szellemi nagytakarítás nélkül: a törvényszerű szemléletváltás alapjaiban ingathatja meg régi szokásrendszerünket, felfogásunkat. Fontos elem még a hit és a belső nyugalom meglelése is. Bokor Katalin hivatalosan természetgyógyászati tanácsadó. Ma már a Velencei tó partján él Pusztaszabo1cson s a hozzá fordulókat a Velencei út 75. szám alatt igazítja el több évtizedes személyes tapasztalata, sikeres gyógyulása alapján.

-ó-

 

Must- Bokor-módra

Mióta szőlőtulajdonossá váltam, egyre foglalkoztat a gondolat, hogyan kerülhetném el, hogy a szőlőléből bor legyen- magyarul: megőrizhessem magamnak, magunknak tartósítószer nélkül a mustot. Bokor Katalin a szüleitől tanulta meg, mindez hogyan lehetséges. A megválogatott, megmosott szőlőt édesapja átdarálta, aztán üstbe tették főni. Édesanyja közben állandóan leszedte a feljövő habot. Amikor a teteje teljesen tiszta lett, forrón üvegekbe öntötték és lekötötték. Nemcsak literes üvegekbe, hanem 20-25 literes nagyobb ballonokban is elállt a must. Poharas turmixgéppel is elérhető hasonló eredmény, ilyenkor nem olyan áttetsző a must- inkább afféle igazi szőlőlé. Egy-két percnyi forralás után üvegekbe lehet rakni és száraz dunsztba eltéve már el lehet rakni élire.

S hogyan kerül a nátriumbenzoáz celofán közé s legfőképpen miért, ezt is meg lehet tudni Bokor Katalin könyvéből, amely a Befőzés cukor nélkül? Címet viseli, és számtalan receptet is tartalmaz. Bokor Katalin azt vallja: „Azoknak, akik főznek szent kötelességük, hogy megtanuljanak egészséges ételeket előállítani… Fiatal nők azt gondolják, hogy lealacsonyító dolog főzni és házi munkát végezni… A főzés nem csekély tudomány, és a gyakorlati életben a legszükségesebbek egyike. Ez olyan tudomány, amelyet minden nőnek meg kell tanulnia. Egy ételt ízletesen és egyszersmind egyszerűen és táplálóan elkészíteni, ügyességet kíván… fontos tudnunk, hogy testünk azon táplálékból fejlődik igazán és jól, amelyeket élvezünk és igazi energiát adnak nekünk.”