Bemutatkozás
Könyveim
Árak és engedmények
Család-barát magazin
Gyógyultak történetei
Lelki táplálékok


Natural Hospital brazil mintára

Mindig gondoltam, hogy a természetgyógyászok "megszállottak". Fanatikusan hisznek gyógyterápiájukban, s ha ezzel a beteg hite is párosul, meg születik a győzelem, a gyógyulás.

Azt a természetgyógyászt szeretném bemutatni, akinek könyvét- reméljük nem sokáig- jelenleg nem lehet megkapni. „Táplálékod legyen gyógyítód”- a szerző Bokor Katalin természetgyógyász.

Hogy lehet az? Erre a kérdésre sorsa a felelet. Vissza kell nyúlni a gyerekkoráig. „Bizonyára senki sem emlékszik az első lépéseire”-írja a fent említett könyv bevezetőjében. –„Ez a legtöbb embernél csak egyszer történik meg életében.” – Egy erős megfázás következtében és súlyos csípőoperációim miatt kétéves koromban édesanyámnak újból meg kellett tanítani járni.” Mindez egy mezőberényi családban hetedik gyermekként született kislánnyal történt, ami meghatározta, behatárolta további életét.

Egy novellámban írtam vagy 20 évvel ezelőtt: „A múlt nem halt meg, még szedi áldozatait.”

Így ám. De csak az lesz áldozat, aki maga is hagyja, hogy egy betegség eluralkodjon rajta. Bokor Katalin nem hagyta. Autodidakta módon tanult. A füvek ismerete- ma is egy alföldi helységben- anyáról lányra száll.

Csakhogy Bokor Katalint nem elégítette ki, hogy tudta a betegséget, s tudta milyen növényt alkalmazzon. Ok és okozati összefüggéseket, a szervezet funkcióját is meg akarta ismerni.

Bokor Katalin második könyve a „Befőzés cukor nélkül?” Feltétlenül beszélni kell róla- és kapható is-, mielőtt továbbmegyek a szerző bemutatásával. Ugyanis! Ez a vékony kis könyvecske (86 oldal) arról győz meg bennünket, hogy valóban lehet tartósítani a télirevalókat úgy, hogy a gyümölcsöt ne érje közvetlenül a nátriumbenzoát vagy a szalicil. Nem romlik meg akkor sem a befőtt, ha nem teszünk rá annyi szirupot, hogy fogyasztáskor összeragad a szánk.

A könyv a cukor fogyasztásának káros hatásaira is felhívja a figyelmet, de nem kifejezetten a cukorbetegeknek íródott. Mindenkinek ajánlom.

Bokor Katalin maga is gyógyfürdők, egészségügyi intézmények egész sorát „láthatta belülről”. Volt alkalma közvetlen közelről, személyesen a betegségek megismerésére. Akinek volt már csontműtéte, az bizonyára tapasztalatból tudja, micsoda rettenetes fájdalom. Igazából érzésteleníteni sem lehet. A reumatikus fájdalmakat a legerősebb csillapítókkal tudják ugyan enyhíteni, ezek a szerek ártanak leginkább a szervezetben. Írtam, Bokor Katalin betegsége erős kifázás következménye, tehát reumatikus megbetegedés, de ami ennél is súlyosabb: csont-tbcét kapott. Bár orvosilag mindent megtettek, a fájdalom mégis 46 évig tartott.

Váratlan meghívást kaptam Brazíliából. Édesapám testvére még' '32-ben ment ki feleségével. Ismerve problémámat a harmadik csontműtétemet ott szerettük volna, ha elvégzik.

Mielőtt erre sor kerülhetett volna, tanácsolták, próbáljam meg egy ott működő természetgyógyász-kórházban a kezelést. E kórház Parana államban van, s annak fővárosától, Curitibától 14 kilométerre egy kis hegytetőre épült, a Hospital Naturista Oasis Paranaense. Thome Antonio kezeléseimet azzal kezdte, hogy megtisztította a szervezetemet a salakanyagtól. Ezt követően négy napon keresztül ezt tette, miközben háromóránként sárgadinnyelevet kaptam. Másnap dr. Edwaldo Baraccho vizsgált meg, aki előírta a vér- és vizeletvizsgálatot, a csípő- és gerincröntgent. Ezek ismeretében megmondta, hogy hat hónapon át kell itt kezeltetnem magam. Minden reggel 7 órakor megjelent a nővér a hideg iszapos vederrel, s berakott engem a "sárba" 2 centi vastagon. Az iszapban faszén, vagy vöröshagyma is volt. Így feküdtünk két, két és fél, három órán keresztül. Közben 8 órakor hozták á reggelit, amely gyümölcsléből vagy két-három gyümölcsből állt. Naponta kétszer kaptam propoliszt, s különböző keserű teákat. Egy decit, mert nem a vízmennyiség a lényeg, hanem a benne lévő hatóanyag. Az iszappakolást az életfürdő a „banhovitais” követte. Fachba hideg vizet engedtek, benne műanyag kisszék. A víz a szék alsó pereméig ért. Kívül egy meleg vízzel töltött lavór, amibe a lábunkat tettük bele. Mellettünk egy veder forró víz, amiből utánatöltöttünk, ha a lavórban hűlt a víz. Kezünkben egy kis frottír ruhadarab, s ezzel a hideg vízbe nyúltunk, s végigmostuk az alhast- a nemi szervet. Ezt azok is végezték, akiknek petefészek-, vagy más alhasi gyulladásuk volt.

" Ez az "életfürdő", amelynek az a lényege, hogy amikor az alhast hűtjük, az idegközpont azonnal utasítja a vért, menjen melegíteni, de lábunk is piros a meleg víztől, tehát a vér onnan is felfelé nyomul. Az intenzív vérkeringés a szervezet tisztítását segíti. A kezelések időbe kerülnek, pénzbe nem. Természetes, egyszerű, de igen logikus alapokon állnak ezek a kezelések.

Hogyan lettem magam is természetgyógyász? Az eddig elmondottak felelnek erre! A magam nagy fájdalmai, szenvedései indítottak arra, hogy amit meg tanultam, továbbadjam, segítsek a szenvedőknek.

Mert ugye nem csupán meggyógyítottak Brazíliában, de megtanítottak az ok és okozati összefüggésekre. Hetente a nagy szalonban Thome Antonio - felváltva Elias de Souzával - természetgyógyászok tartották az érdeklődők részére az előadásokat. Ezeket az előadásokat ottlétemkor a harmadik hónap után már én is hallgattam, hiszen portugálul is megtanítottak annyira, hogy amikor az ortopéd orvoshoz visszamentem, már nem volt szükség tolmácsra, de a harmadik műtétre sem.

Minden vágyam, hogy itthon is létesüljön egy Natural Hospital brazil mintára. Ez az álmom valószínű rövidesen teljesülhet, de erről most még korai beszélnünk. 

Bódi Katalin