Bemutatkozás
Könyveim
Árak és engedmények
Család-barát magazin
Gyógyultak történetei
Lelki táplálékok


Sclerosis multiplex kezelése

MEGKÉRDEZTÉK

A természetgyógyász válaszol

Sclerosis multiplex"jeligére. "Feleségem, aki még csak 32 éves, súlyos betegségben szenved, s állapota már évek óta csak romlik. Eleinte arról panaszkodott, hogy délutánra igen fáradt, s szép lassan kialakult egy érdekes „csípődobáló” járás. A kórházi vizsgálatok alapján sclerosis multiplexet diagnosztizáltak. Azóta megtudtuk, hogy a betegség gyógyíthatatlan.

Jeligés levelére csupán néhány általános tanácsot tudok adni, amely némi segítséget nyújthat, ha a beteg kitartóan és fegyelmezetten végzi a javasolt kúrát.

A sclerosis multiplex az orvosi szótár szerint "az idegrendszer legkülönbözőbb helyein körülírt, gócokban jelentkező, a velős hüvelyelvesztésével járó kórfolyamat". A kiváltó okok közül megemlítendő a rossz idegi-lelki állapot, a székrekedés, a helytelen táplálkozás, a nem elegendő folyadékfogyasztás s nem utolsósorban a sok éjszakázás stb.

A Brazíliában elsajátított kezelési módok közül (melyek az immunrendszert erősítik) az alábbiakat javaslom:

1. Életfürdő: kétszer naponta. 2. Hideg törzsfürdő: egyszer naponta. 3. Idegi-lelki terápia: ima, meditáció, séták, elegendő alvás. (21 h-tól-05 h-ig). 4. Szauna: 10-10 perc, közben kétszer hideg vizes skót zuhany, utána masszázs. 5. váltó- fürdő: kézre, lábra heti háromszor. 6. Skót zuhany: 1 percig. Meleg zuhany után hideg, a jobb bokától kezdve felfelé, naponta többször. 7. Csalánverés: lábak, gerinc csalánozása felhólyagozásig (naponta). Ezt . követően hideg vizes ruhával töröljük át az érintet testfelületeket. 8. Váltópakolás: rétiszéna-teából készült pakolás. A kicsavart ruhát, törülközőt helyezzük el végig a gerincen és a gyengébb végtagokon (naponta 4 perc meleg, 1 perc hideg pakolás, négyszer váltva). 9. Masszázs: a gerinc és a gyengülő végtagok forró citromlével történő masszázsa, lehetőleg naponta a szauna után. 10. Torna: nyakkörzések, gerinc-', csípő-, láb-, és karerősítő gyakorlatok, lehetőleg naponta.

 Életfürdő: Az ábrán látható módon elhelyezkedünk, és lábunkat meleg vízbe áztatva, egy puha, vízbe mártott ronggyal dörzsöljük hasunkat, nemi szerveinket(először balról jobbra, majd jobbról balra, 20-30 percig).

11. Napfürdő: fokozatos napozás, félárnyékban. 12. Légfürdő: a beteg aludjon nyitott ablaknál, s naponta többször szívja be jó mélyen a levegőt. 13. Agyagpakolás: 2 cm vastagon kenjük be agyaggal végig a gerincet és a gyenge végtagokat, majd 3 órára hagyjuk rajta. Ezután ruhába csavarva tegyünk agyagot a fejünkre, első nap csupán félórára, majd fokozatosan 3 órára növelve az időtartamot. Az agyag hideg legyen, a beteg talpához viszont tegyünk meleg gumitömlőt vagy villanypárnát, sőt magát takarjuk be.

Étkezési tanácsok:

1. A szervezet méregtelenítésére irrigáljunk testhőmérsékletű kamilla-, kakukkfű- és mályvateával reggel, illetve este legalább 5 napig (1 literrel kezdjük és növeljük 5 literig). Ez idő alatt csak folyadékot fogyaszthatunk: egyik nap csak kicentrifugált gyümölcslevet (2,5 óránként 2-3 dl), másnap zöldséglevet (napi 3 dl).

Emellett az alábbi teakeverékek fogyasztását javasoljuk:

1. Orbáncfű, macskagyökér, citromfű, délután és este.

 Hideg törzsfürdő: a kádban lévő víz 10-15°C-os., a lavórbaan lévő víz, melybe a lábunkat tesszük, jó forró legyen. Puha pamutkendővel dörzsöljük ágyékunkat jobbra és balra, majd fordítva. A fürdő időtartalma 20-30 perc legyen

2. Csalán, gyermekláncfűlevél, kakukkfű, málnalevél, háromszor naponta.

A teák elkészítési módja: a teakeveréket azonos arányban 1 percig főzzük, 10 percig letakarva hűtjük, s ezután fogyasztjuk.

 

Javasolt étrend'

Reggeli, vacsora: méz, gyümölcs, gabonapelyhek, gabona, kásák, csírák, növényi tejek, zamat-cikória, katángkórókávé, barna kenyér, magvak stb.

Ebéd: sok nyers zöldség, kevés főtt étellel. Salátának külön javasolt a gyermekláncfű, a csalán és a fokhagyma stb.

Az étkezés megkezdése után három nappal érdemes elvégezni egy citromkúrát (1-10-0=19 nap) az alábbiak szerint:

a kicsavart citromléhez fele annyi vizet adunk, ízlés szerint mézet, s étkezés előtt 2-3 órával elfogyasztjuk.

Együnk több mézet, virágport, méhpempőt, nyers búza- és szójacsírát, magvakat, szójatejet stb. Fogyasszunk propolisz cseppeket növelt mennyiségben (5-20 cseppig, naponta háromszor).

Bokor Katalin

Váltófürdő: Rétiszénafűből készült teát öntsünk két lavórba, az egyik jó meleg, a mások jó hideg legyen. A meleg vízbe tegyünk mustárt vagy hamut, és ügyeljünk arra, hogy ki ne hűljön (legyen mellettünk forró víz, amit után tölthetünk.) Lábunkat először a meleg vízbe rakjuk 4 percig, majd egy percig a hideg vízbe tesszük. A műveletet négyszer ismételjük és mindig a hideg vízzel fejezzük be.