Bemutatkozás
Könyveim
Árak és engedmények
Család-barát magazin
Gyógyultak történetei
Lelki táplálékok


Daganatos beteg vagyok IV.

DAGANATOS BETEG VAGYOK IV.

Van segítség, vagy kimondottan: készüljek a halálra?

 

Ha ötkor ágyadból kibújsz, / Kilenckor ebédhez eljutsz, / Vacsora délután ötkor, / Kilenckor mindenki horkol, / Hosszú lesz majd az öregkor. (dr. Oláh Andor)

 

Folytatom a cikk sorozatomat, mondhatni kissé lehangoltan. Miért? Most ment el - a közeli városból való - tüdőrákos 56 éves nőbeteg. Sírt, sírt a lánya is. Tegnap mondták meg neki szemében: rendezze dolgait, mert nincs fél éve hátra. Folyt a kétségbeesett panaszáradat.

S mikor rákérdezek, - minden betegtől megkérdem: mit hajlandó önmagáért tenni, azonnal válaszol: Mindent Katalin, mindent!

A vizsgálat és kikérdezés után megnézi a videofelvételen javasolt terápiámat. Elgondolkodik. S most érti meg igazán, hogy a "betegnek önmagáért kell megtennie mindent!" Nem másoktól várni a gyógyítást! Kérni a Jó Istent, hogy adjon értelmet - felismerjem, mi az, amit helytelenül tettem önmagammal szemben, s adjon erőt a változtatáshoz.

Maradjunk ennél a betegnél: hosszú évtizedek óta komolyan cigarettázott… a tegnapi menüjében is kétszer volt bő fehérjét tartalmazó étel, többször só, kevés folyadékot fogyasztott. Nagyon szerette az édességet, az éjszakázás is az életviteléhez tartozott.

Kis emlékeztető: tudja mindenki a cigarettáról, hogy káros. Ő sem csodálkozhat, hogy a diagnózisa: tüdőrák. "Ne feledjük el: amíg táplálékot nem kap, addig a rákos sejt nem tud növekedni. A rákos sejt fehérje-felhasználása több százszorosa az egészséges sejtének. Belátta, hogy ő segítette elő tegnap is, hogy a rákos sejtek burjánozzanak, minél jobban a többlet állati fehérjével, s a kétszeri édességgel, hiszen a rákos sejt cukorfölhasználása háromszázszorosa az egészséges sejtének.

A rendszeres szervezeti működésünk rendszertelenné válik bármi okból is, csak betegség lehet az eredménye. Ezek a rendszertelenségek: rendszertelenül étkezünk! Ha életvitelünk nem rendszertelen", akkor étkezési szokásainkban is van egy rendszer.

 

Egy általános időben reggelizünk, ebédelünk és vacsorázunk. Elfogadjuk szervezetünk törvényét: Étkezés után kezdődik az emésztés, majd egy kevés idő szükséges a gyomromnak a pihenésre, hogy a következő táplálékot is majd jól tudja feldolgozni, s azután étkezem újra. _Mivel szeretném jól meg­tartani kondíciómat nemcsak fizikailag, hanem értelmileg is, ezért a fenti tanácsot feltétlenül betartom. mivel ha gyomrom egész nap dolgozik. - emészt - akkor egész nap többlet vért vont el az agyamtól, így az nem tud a regenerálás fontos munkájára átállni!

Egész biztos. hogy étkezési szokásaink kialakításánál figyelembe kell venni: az illető korát, munkavégzését is, de mindenki annál egészségesebb lesz, minél több idővel segíti, hogy az agya regenerálási munkáját végezhesse.

Az elválasztott csecsemőtől a legbetegebb idősig, s legnehezebb fizikai munkát végző emberig is naponta HÁROMSZOR tanácsos étkezni. Ha szellemi munkát végzünk, vagy igen kevés a fizikai aktivitásunk, s már el is múltunk 40 évesek, télen - mikor sokkal kevesebb a mozgási lehetőség - tanácsos csak kétszer étkeznünk.

Naponta hallom: "nekem a többszöri és kevés étkezést ajánlották, mert ilyen és ilyen betegségem van". Amikor pihen a gyomruk, ha ötször esznek, és így hogyan lesznek egészségesek, hiszen az agy egész nap az emésztés munkáját és a fenntartás munkáját kell végezze. Már arra semmi időt sem hagyott neki saját személye, hogy regenerálni is tudja, hiába evett oly sokszor, estére mégis olyan fáradt, letört, s a betegségek sorozata fog jönni. Miért? A megszokás rabjaként már a délelőtti órákban éhesnek érzi magát, pedig a gyomor inkább "pihenőt" kérne, s mégis terhelve le z a következő étkezés által. Ezt az éhségérzetet egy pohár otthon kicentrifugált gyümölcs- vagy zöldséglével "le lehetne rendezni",.ami a szervezetünket nem terheli meg annyira, hiszen "csak felszívódás" munkáját kell végezze és nem a szilárd étel emésztését, vitamint, ásványi anyagot vettünk magunkhoz, s nem újból fehérjét, szénhidrátot, zsírt.

Ételeink egészségesen vannak-e elkészítve?

Jó volna, ha minden házban lenne az Eledel-E c. füzet, (Szerkesztette. Dr. Kalas György), ami bemutatja pld. a 37. oldalán: a "Győri" rozsos kenyérben ötféle E számú adalék van.

Teljes mértékben egyetértek dr. Zajkás Gáborral, aki az anyukákat, hogy csak alapanyagokat vegyenek az üzletekben, s önmaguk készítsék el családjuknak az ételt, ezáltal elkerülve az adalékanyagok káros hatását szervezetükre.

Mióta Brazíliából hazajöttem, sokkal kevesebb zsiradékot használok, párolom a zöldsé­geket, s a készételbe teszem bele az olajat. Fasírtjaimat a sütőben sütöm, mert nem ég úgy az olaj. Magam sütöm hetente a kenyeremet. A búzát magam darálom, s így reggelire nemcsak pelyheket, hanem a darált búzából készített kását kókusszal, mazsolával, saját befőttjeimmel, vagy lekvárjaimmal is fogyasztom. Reggelinél, vacsoránál nem maradhat el a nyers gyümölcs, kompót, növényi tejek, - dió, mandula, szója, köleskása, barnarizs stb. felhasználásával, - s ugyanúgy az ebédnél sem a nyers zöldség vagy savanyúság.

Nyers növényi táplálék nélkül nincs ballaszt anyag szervezetünkben, ami által segítve van az emésztés munkája. Sokkal kevesebb vitamin és ásványi anyag jut szervezetünkbe, mint amire szükségünk lenne.

 

 

 

 

 

 

Feketéné Bokor Katalin