Bemutatkozás
Könyveim
Árak és engedmények
Család-barát magazin
Gyógyultak történetei
Lelki táplálékok


Cukor helyett mézet is használhatunk

Két réteg celofán közé kerül a nátriumbenzonát, így nem érintkezik az étellel

Bokor Katalin természetgyógyászati tanácsadó recept köny­vet írt arról, miként lehet cu­kor nélkül, mézzel befőzni.

Katalin az édességek eltevésekor a cukrot mézzel helyette­síti, a befőttek, zöldségek tartó­sításakor pedig használ ugyan tartósítószert - nátriumbenzonátot -, de azt sohasem közvetlenül az ételre teszi. Az üvege­ket mindig két réteg celofánnal köti le, mégpedig úgy, hogy az első réteg celofánt tojásfehérjé­be mártja, ráteszi az üveg szájá­ra, rácsavarja. A celofán száraz fele marad felül. Erre szórja a késhegynyi nátriumbenzonátot, majd a következő réteg celofán következik, az egyik oldalát benedvesíti, de a száraz felét si­mítja a tartósítószerre. A felül maradt vizes oldal a forró üveg­re rászárad, és jól szigeteli.

 

Rebarbara rostoslé

A rebarbaranyélről a héját le­húzzuk, 2-3 cm-es darabokra vágjuk és annyi vízzel öntjük fel, hogy jól ellepje. Turmixgép­ben turmixoljuk, tésztaszűrőn átszűrjük. A tűzre visszatéve még egy-két percig főzzük, majd forrón üvegekbe öntjük, dupla celofánnal (közötte a tartósítószerrel) lekötjük. Szára­zon dunsztoljuk.

Paradicsompaprika-pép

Hozzávalók: 1 kg paradi­csompaprika és 20 dkg só. A jól megmosott, kimagvalt paradicsompaprikát húsdarálón leda­ráljuk, sóval összekeverjük, s ekkor a már előre elkészített ki­sebb befőttesüvegekbe gyorsan belerakjuk - nyersen - s leköt­jük, a helyére tesszük. (A dupla celofános-tartósítószeres mód­szert itt is alkalmazzuk.)

 Vegyes gyümölcsbefőtt

Lehet ez alma-szilva, alma­- körte-szilva ízlés szerint. Hat­literes fazekat félig töltünk víz­zel, fél kg mézet teszünk bele, felfőzzük, beletesszük a gyü­mölcsöket! Amikor megpuhultak, az előkészített, tiszta üvegekbe tesszük, lekötjük. Száraz dunsztban hűtjük ki.